Sale weselne na Śląsku zasadniczo różnią się od siebie. To wszystko razem gwarantuje nam zupełnie inną atmosferę przyjęcia weselnego w domu weselnym a Katowicach czy np. Rybniku. Zupełnie inną formę przyjęcia gwarantują nam karczmy znajdujące się w Wiśle czy Tarnowskich Górach. To co jednak najważniejsze, to preferencje pary młodej i gości weselnych. Bo przecież nie od dziś wiadomo, że wesele organizujemy nie dla siebie a dla naszych gości, często przyjezdnych.

Miałem okazje ostatnio brać udział w rozmowie dotyczącej wynajmu takiej sali weselnej na uroczystość weselną.  Co ciekawe oferta z roku na rok wcale nie jest taka sama. Żeby dom przyjęć mógł konkurować na bogatym rynku tego typu lokali , musi posiadać bogatą ofertę – mowa tutaj również o promocjach i gratisach. Co ciekawe, czasem gratis dodany do oferty szampan niskiej, skądinąd, jakości jest w stanie zaważyć nad wyborem sali weselnej. Biorąc pod uwagę fakt, że owy niskiej jakości szampan możemy kupić w kwocie 12 zł, faktycznie jest o co walczyć. W zamian dostajemy salę weselną, która nie spełnia naszych podstawowych wymogów.

sala_weselna

      Stoły, krzesła są kiepskiej jakości, a goście weselni nie będą mieli gdzie wyjść, ponieważ lokal nie posiada własnego ogrodu letniego. I jeśli faktycznie zależy nam na wyborze odpowiedniej sali, warto „na chłodno” przemyśleć naszą decyzję. I jeszcze jedno. Pamiętajmy że „co nagle to po diable”, zdecydujmy tak, by nasi goście nie żałowali! Są bowiem i tacy właściciele domów przyjęć, którzy szczegóły dotyczące naszego wesela opowiedzą nam dopiero tuż przed uroczystością, a wtedy możemy być naprawdę niemile zaskoczeni. Zanim cokolwiek podpiszemy, przeanalizujmy sprawę pod wiloma różnymi weselnymi aspektami.